Aktuality

Shimano Deore překonává třídu

Aktualizováno: 26.04.2021

Po nových sadách XT a SLX se letos značka Shimano soustředila na cenově dostupnější a velmi oblíbené Deore, přičemž  mnoho technologií i bohatá nabídka nové řady je opravdu revolučním počinem. Když se podíváte na hlavní technické funkce. V současnosti už je pouze málo vlastností, které výrazněji odlišují Deore od vyšších řad Shimano. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva pro jezdce. Očekávat můžeme například kazety s 12 pastorky dále 11 až 51 zubů či brzdy s volitelnými třmeny. Dle výkonosti, tedy dvou či čtyřpístkové, podobně jako tomu je i u sad vyšších. Součástí nového Deore budou i kliky ve dvou délkách – 170 či 175 mm.

 

Tři řady pro každého

 

Nejvyšší Deore M6100  obsahuje „dvanáctikolečko“ s převody 10 až 51 zubů. S technologií Hyperglide+ a I-SPEC-EV, které umožňuje páčky na řídítkách nastavit tak, aby co nejvíce odpovídaly různým stylům jízdy.

 

Deore M5100 je postavena na „jedenáctipastorkové“ kazetě a to ve dvou variantách 11 až 51 zubů. Druhá 11 až 42 zubů bude doplněna o dvoupřevodník. Velkou výhodou je, že obě kazety jsou kompatibilní s klasickými Shimano ořechy. Skokově tak získá například nejen střední třída horských elektrokol, kde právě Deore má zásadní převahu u nových modelů, ale bude také velmi zajímavou alternativou pro jezdce, kteří v současnosti jezdí na starších deseti a jedenácti „kolečkových“ kazetách.

 

Deore M4100 je nejlevnější řadou. Je nejvíce podobná současným Deore. Lepší „desetikolečková“ kazeta  má 11-46 zubů, druhá 11-42 zubů je určena především pro provoz s dvoupřevodníkem.

/per/