Testy

#

Cube, sen současného „ebikera“

Aktualizováno: 20.09.2021

Německý leader Cube mezi špičku už patří několik let. Šel na to ale trochu jinak než ostatní špičkový výrobci. Nevsadil pouze na jeden či dva dominantní prvky, ale především na komplexní řešení a výraznou touhu stále zlepšovat . Výsledkem je obrovský smysl pro detail stále inovovaná řešení i výborný poměr cena výkon. Ale také desítky menších vychytávek. Tím jasně dokazuje, že i v době korony nemusejí být výrobky horší a ceny výrazně vyšší   Dokonce některé modely 2022 mohou stát i takřka stejně. Nás zaujal především model Hybrid Race

Číst celý test >
Lectron Esconder. Pro tento rok vrchol třídy#

Lectron Esconder. Pro tento rok vrchol třídy

Aktualizováno: 16.07.2021

Vleklý a úmorný koronavirus většinu oborů srážel, ale jsou i takové, které situaci na trhu zvládly. A to i přes  nedostatky v součástkové základně, či katastrofální dopravě mezi Asií a Evropou, která je v mnoha činnostech alfou a omegou. Takovým případem úspěšnosti jsou především  elektrokola. A nic na tom nemění ani fakt, že to v prodejnách může často působit opačně. Což je ale obecně způsobeno obrovským nárůstem poptávky kupujících. Zatímco ještě před pár roky se „ebiků“ u nás prodávalalo pár tisíc kusů, letos jich bylo již přes 100 tisíc.

Číst celý text >
Brašny na kolo#

Brašny na kolo

Aktualizováno: 23.04.2021

Na kole vždy s komfortem Dobrá brašna na kolo má jednu zásadní výhodu. Vzhledem k velké…

Číst celý text >
#

Elektrokola v zimě

Aktualizováno: 15.02.2021

Zima se nám letos totálně proměnila a to úplně pro všechny. Nutno podotknout, že především k horšímu. Musíme si zvykat na věci, které jsme zatím během života nepoznali a tudíž jsme neměli důvod je řešit. Mnoho z nás po léta jezdilo více než polovinu roku na kole a v zimě je zaměnila za lyže. Nikdo si nedovedl představit že budeme-li zdraví bude tomu jinak…..

Číst celý text >
Fenomén dnešní doby. Nová kategorie: Střední třída Plus  #

Fenomén dnešní doby. Nová kategorie: Střední třída Plus  

Aktualizováno: 10.04.2020

To, že je vývoj v oblasti elektrokol  velmi dynamický, je zcela patrné. Především během posledního roku se tento trend ukazuje naprosto zřetelně. Rychlý vývoj je sice pěkný, ale přinesl sebou i jeden problém. S každou změnou k lepšímu, byť i drobnou se zvyšovala většinou i cena.   I když nárůst prodejů je v současnosti obecně obrovský, zásluhu na tom má nejen přirozený vývoj, ale hlavně i nová kategorie horských elektrokol. Nazvali jsme ji „Střední třída Plus“. A Jak se odlišuje od ostatních?  Je postavená především na co nejlepším poměru cena výkon.

Číst celý text >
Střední třída 2019.  Poprvé ty nejlepší „ukrývají“ baterii#

Střední třída 2019. Poprvé ty nejlepší „ukrývají“ baterii

Aktualizováno: 08.07.2019

Zatímco v pionýrských dobách u konstrukce elektrokol v prémiové kategorii většina výrobců hýřila nápady, modely ze střední třídy se soustředily na používání kvalitních součástek a dostatečnou spolehlivost. Na vylepšování designu a výraznější změny již nezůstal prostor. Během minulých třech let se i ve střední třídě objevovaly stále častěji modely, které podobně jako ty o mnoho dražší vsadily na

Číst celý text >