Testy

#

Brašny na kolo

Aktualizováno: 23.04.2021

Na kole vždy s komfortem Dobrá brašna na kolo má jednu zásadní výhodu. Vzhledem k velké…

Číst celý test >
#

Elektrokola v zimě

Aktualizováno: 15.02.2021

Zima se nám letos totálně proměnila a to úplně pro všechny. Nutno podotknout, že především k horšímu. Musíme si zvykat na věci, které jsme zatím během života nepoznali a tudíž jsme neměli důvod je řešit. Mnoho z nás po léta jezdilo více než polovinu roku na kole a v zimě je zaměnila za lyže. Nikdo si nedovedl představit že budeme-li zdraví bude tomu jinak…..

Číst celý text >
Fenomén dnešní doby. Nová kategorie: Střední třída Plus  #

Fenomén dnešní doby. Nová kategorie: Střední třída Plus  

Aktualizováno: 10.04.2020

To, že je vývoj v oblasti elektrokol  velmi dynamický, je zcela patrné. Především během posledního roku se tento trend ukazuje naprosto zřetelně. Rychlý vývoj je sice pěkný, ale přinesl sebou i jeden problém. S každou změnou k lepšímu, byť i drobnou se zvyšovala většinou i cena.   I když nárůst prodejů je v současnosti obecně obrovský, zásluhu na tom má nejen přirozený vývoj, ale hlavně i nová kategorie horských elektrokol. Nazvali jsme ji „Střední třída Plus“. A Jak se odlišuje od ostatních?  Je postavená především na co nejlepším poměru cena výkon.

Číst celý text >
Střední třída 2019.  Poprvé ty nejlepší „ukrývají“ baterii#

Střední třída 2019. Poprvé ty nejlepší „ukrývají“ baterii

Aktualizováno: 08.07.2019

Zatímco v pionýrských dobách u konstrukce elektrokol v prémiové kategorii většina výrobců hýřila nápady, modely ze střední třídy se soustředily na používání kvalitních součástek a dostatečnou spolehlivost. Na vylepšování designu a výraznější změny již nezůstal prostor. Během minulých třech let se i ve střední třídě objevovaly stále častěji modely, které podobně jako ty o mnoho dražší vsadily na

Číst celý text >
Blízká budoucnost elektrokol – jezdit dále, výše a ještě dál#

Blízká budoucnost elektrokol – jezdit dále, výše a ještě dál

Aktualizováno: 08.07.2019

Vývoj je neúprosný. To platí samozřejmě i v oblasti  elektrokol. Kde jsou ty doby, kdy výrobci tvrdili jak úžasná je baterie o kapacitě 400 Wh. Pak přišli pětistovky a tady již „pohádkáři“ z řad výrobců uváděli laického čtenáře často k  úžasu. „Ujedete až 175 km“. Laik žasnul, odborník zíral. Výrobci nelhali, pouze uváděli naprosto teoretické hodnoty.

Číst celý text >