Aktuality

#

Shimano Deore překonává třídu

Aktualizováno: 26.04.2021

Po nových sadách XT a SLX se letos značka Shimano soustředila na cenově dostupnější a velmi oblíbené Deore, přičemž  mnoho technologií i bohatá nabídka nové řady je opravdu revolučním počinem. Když se podíváte na hlavní technické funkce. V současnosti už je pouze málo vlastností, které výrazněji odlišují Deore od vyšších řad Shimano. To je samozřejmě velmi dobrá zpráva pro jezdce.

Číst celý test >
#

Elektrokola v zimě

Aktualizováno: 15.02.2021

Zima se nám letos totálně proměnila a to úplně pro všechny. Nutno podotknout, že především k horšímu. Musíme si zvykat na věci, které jsme zatím během života nepoznali a tudíž jsme neměli důvod je řešit. Mnoho z nás po léta jezdilo více než polovinu roku na kole a v zimě je zaměnila za lyže. Nikdo si nedovedl představit že budeme-li zdraví bude tomu jinak…..

Číst celý text >
Zimní pneu na elektrokolo?#

Zimní pneu na elektrokolo?

Aktualizováno: 04.01.2021

A už je to tady. Zatímco pláště jízdních kol i elektrokol s hroty jsou tady již léta, ty klasické zimní, podobně jako u automobilů, jsou momentálně spíše výjimkou. To chce změnit především značka Pirelli, která se zimním pláštěm elektrokol začala intenzivně zaobírat. Nejsou však sami. Má to logiku. Poprat se nejen s ledem pomocí hrotů, ale také podobně jako u zimních pneumatik automobilů i se střídajícími podmínkami na cestě.

Číst celý text >
Nová éra e-biků, nový komfort#

Nová éra e-biků, nový komfort

Aktualizováno: 16.11.2020

Jak se dalo předpokládat, tak kapacita baterií v elektrokolech se stále zvyšuje i když od nějakých 300 Wh před lety až po dnešních 700 až 800 Wh (mimo systémů složených, kde například Bosch u některých modelů nabízí až 1000 či 1126 Wh). To už však lze považovat za řešení pro zcela specifické situace, kdy poměrně dlouho a s maximálním výkonem překonáváte velké výškové rozdíly, což nevyužije každý. Naopak sedm až osm set Wh je pro většinu „bikařů“ ideální stav.

Číst celý text >
Nový eOne-Forty SUV od Meridy#

Nový eOne-Forty SUV od Meridy

Aktualizováno: 28.09.2020

Značka Merida představila nové SUV elektrokolo. V našich krajích si takřka každý pod pojmem SUV představí výhradně robustní automobil zvládající kromě komfortní jízdy i lehký terén. V mnoha zemích však je velmi oblíbená kategorie SUV i v oblasti elektrokol.

Číst celý text >
Baterie – srdce elektrokola, aneb lithium-iontová revoluce, která změnila svět cyklistiky#

Baterie – srdce elektrokola, aneb lithium-iontová revoluce, která změnila svět cyklistiky

Aktualizováno: 14.06.2020

Málokdo ví, že právě Li-ion baterie je tím komponentem, který zásadním způsobem umožnil současný absolutní rozkvět elektrokol. Především proto, že se z těžkých a z mnoha dalších důvodů nevhodných olověných monster proměnila v revoluční  „lehkou“ variantu s tryskající  energií. To jsou důvody, proč jsme tomuto fenoménu věnovali první díl seriálu o elektrokolech

Číst celý text >
12