První dojmy

Scott Patron eRide plný nápadů

Aktualizováno: 24.09.2021

Kdo by náhodou měl představu, že elektrokola už mají pro nejbližší dobu zásadní vývojové stádium za sebou díky uložení baterií do útrob rámových trubek, budou asi překvapení.  Vývojáři  Scottu Patron ukázali zcela novou konstrukci v převratném designu. Podobně jako před několika lety „zmizely“ v rámu baterie, tentokrát byl do něj integrován tlumič o zdvihu 160 mm. Integrace tlumiče není jen designovým prvkem, ale také praktickým, protože umožňuje  lépe využít prostor. Tlumič je vybaven technologií TwinLoc a ovládán je přímo z řídítek.

Osazen je nejnovějším elektromotorem Bosch performance s plně integrovanou baterií 750 Wh. I když tuto kombinaci pro rok 2022 připravilo několik výrobců, tak zde je však motor otočen zcela nestandardně tak, aby baterie zasahovala až do úrovně jeho spodní části, čímž také pomáhá ušetření prostoru. Bosch Performance CX 2022 vychází hardwarově z letošního modelu avšak kromě větší baterie má i novou kabeláž a umožňuje ovládat eRida pomocí modelu přes „apku.“

Zcela nový je displej Kiox 300 i jeho ovladač LED provedení. Tento Kiox je 2’’ barevný a integrovaný na představci. Podobně jako kabeláž ani „třístovka“ není kompatibilní se stávajícím systémem Performance CX a je zatím určena pro novou modelovou řadu i pro ty co budou následovat.
Součástí  modelu jsou  krátké blatníky vyráběné na míru speciálně pro tento model.  Blatník je opatřen LED světly, která jsou napájena přímo z baterie motoru. I některé další prvky naznačují, že je Patron dobře připraven nejen jako výborné horské kolo, ale i  pro využití (v současné době v Evropě velmi oblíbené) kategorii SUV. Například na řídítkách je nainstalovaná pro případ potřeby zásuvka na přední světlo a je dostupná i řada příslušenství Syncros, která  nabízí například nejen stojánek či zadní blatníky, ale také nosič a úchyty na akční kameru. Tedy příslušenství, bez kterého se dobré SUV neobejde.

per